Місто може стати старше на 250 років. Нової, третьої за рахунком датою заснування Дніпра історики і археологи називають 1524 рік. Це пов'язано з відкриттям козацьких поселень початку XVI століття на території сучасного Дніпра. На прес-конференції, присвяченій проекту зі зміни дати заснування міста історики з ДНУ імені Олеся Гончара розповіли на чому грунтуються їх висновки.

Археологічні знахідки, зроблені в селищі Шевченко на території козацької Новобогородицькій фортеці. Найбільш ранні знахідки датуються 1507 роком, а починаючи з 1524 року можна стверджувати про існування на території фортеці козацького містечка Стара Самарь. Вагомим аргументом історики вважають грамоту польського короля Стефана Баторія, про те, що землі на березі сучасного Дніпра і річки Самара належать козакам.

"Ми проводили розкопки на території Новобогородицької фортеці з 2003 по 2012 рік і за цей час знайшли безліч підтверджень існування козацьких поселень на початку XVI століття. Це житлові споруди, городи і предмети побуту козаків ", — розповіла археолог з ДНУ ім. Олеся Гончара і керівник розкопок на Новобогородицькій фортеці Ірина Ковальова.

Історики називають територію сучасного Дніпра в XVI столітті великим «перевалочним пунктом» для торговців і кораблів. Перетин двох річок Самари і Дніпра була розвилкою розвилкою між торговими шляхами і дніпровськими порогами. Зручне місце для переправи через Дніпро стало і місцем відпочинку торгових людей. Відповідно, будувалися військові фортеці для охорони торгових шляхів і майна перевізників. Поступово такі тимчасові стоянки розрослася в великі козацькі поселення. У 1776 році саме ці поселення указом Катерини II були об'еденіни в місто Катеринослав. Історики закликають не ігнорувати і враховувати козацьке спадщина в історії міста.

"Ми хочемо, щоб історія нашого міста стала повноцінною і відмовилася від ідеології, яку нав'язувала Російська імперія. Наша мета — це повернути в історію Дніпра козацький етап ", — пояснив мету проекту історик, директор інституту історії «Агентства розвитку Дніпра» Олег Репан.

Рішення про зміну дати заснування міста буде прийнято, тільки в разі якщо його схвалять депутати міської ради.  Директор «Агентства розвитку Дніпра» Володимир Панченко зазначив, що проект рішення вже готовий і найближчим часом його передадуть міському голові Борису Філатову для винесення цього питання на голосування депутатського корпусу. Володимир Панченко підкреслив, що нову дату заснування міста повинні підтримати звичайні громадяни, тільки тоді проект буде винесений мером на розгляд.

Дмитро Гриниченко

Джерело — Наше Місто

Related Posts

Новини

«Табір середньовічної історії» на Самар-Дніпро-Фест 2017

Розклад локації - «Табір середньовічної історії» 09 вересня 2017 11:00 – 18.00 Робота розважальних локацій. — Лучний тір. — Фото локація: зона з демонстрацією справжніх обладунків і зброї. — Середньовічна кузня. — Дитячі лицарські бої на Read more…

Новини

Світогляд переселенців на Марсі, або як знайти сенс життя для землян у 21 сторіччі? Обговоримо на філософському майданчику Самар-Дніпро-Фест

Вперше!  Філософський майданчик на найпотужнішому фестивалі Самар-Дніпро-Фест на День міста Дніпро 2017! 9 вересня з 12-00 до 19-00 на філософському майданчику Самар-Дніпро-Фесту  Сцена Майбутнього – “Чи є в українців майбутнє та як його не прогавити” Read more…

Новини

Розклад руху фестивальних автобусів Самар-Дніпро-Фест на День міста Дніпро 2017

Увага! розклад тільки для 9 вересня! На фестиваль з 10-00 до 16-00 Маршрут: Цирк(зупинка біля Центрального мосту) – Стара Самарь Відправлення: 10.00 10.30 11.00 11.30 12.00 12.30 13.00 13.30 14.30 15.00 15.30 16.00 З фестивалю Read more…